Novinky


27.12.20 - Předpověď pro rok 2021

Nový článek Předpověď pro rok 2021

17.10.20 - Novoluní

Nový článek o Novoluní 16.10.2020 v sekci Astromedicína.

22.11.18 - Homeopatie do kapsy

 e-shop 

Napsala a vydala jsem knihu HOMEOPATIE DO KAPSY - První pomoc, Autopatie, Tkáňové soli, můžete si ji objednat přes náš kontakt: fatima@fatima-astro.cz. Ukázky z knihy můžete vidět zde.

Astromedicína

LEDEN – MOČOVÝ MĚCHÝŘ

Podle čínské medicíny jsme se dostaly k močovému měchýři, který je v tomto období velmi náchylný. Proto bychom mu měli věnovat větší pozornost. Všichni, kteří trpí cystitidami by měli být obzvlášť opatrní. Je dobré si držet podbřišek v teple a pít pročisťující čaje, které brání množení infekcí. Častěji problémy trpívají ženy, než muži, ale u nich tyto záněty mohou přecházet k problémům s prostatou. Již je známo, že pomáhají brusinky, ale mějme na paměti, že pokud je infekce, pak nám nepomůže ani kilo brusinek. Je dobré se držet prevence a včas jíst brusinky, zázvor  a jangovou potravu, která v tomto období prohřívá a je velmi prospěšná organismu. Potom se také nebudeme cítit tak unavení. Je dobré mít i dostatek tekutin – v tomto období se jedná o teplé nápoje a ačkoli polévky se nepočítají do tekutin, měly by být denně zařazeny do jídelníčku. Také zeleninu nekonzumujeme čerstvou, ale vařenou. Pokud dostanete chuť na salát,  používáme raději  těstovinové a nikoli okurkový salát, protože ten chladí. Tento se podává proto hlavně v létě.

Je dobré mít na paměti, že v tomto období máme také  kolísavou psychiku z nedostatku slunečního svitu, i když letos je naštěstí prozatím  jeho dostatek. Tento fakt také působí na vliv močového měchýře a ledvin, které ovlivňuje hned následující měsíc, tedy únor. 

Oslabení poznáme podle toho, že mnohdy zbytečně upadáme do paniky, strachu ze selhání a strach se pouštět do neznámých věcí.

Pomáhá masírovat chodidla v reflexní oblasti močového měchýře a ledvin, jíst kořenovou zeleninu, obiloviny a používat koření jako je bazalka, fenykl, saturejka, dobromysl apod.

Oslabení ledvin a močového měchýře také souvisí se sluchem, proto i hučení, nebo šumění v uších již naznačuje oslabení těchto orgánů. 

Doplňujeme hořčík, abychom se vyhnuli křečím v lýtkách ( jimi prochází dráha močového  měchýře),pít brusinkovou šťávu, jíst teplá jablka a do nich místo cukru přidáváme brusinky nebo šťávu z nich. Do koupele přidáváme polévkovou lžíci jedlé sody. Tím zbavujeme organismus toxinů a zbavujeme ho také kyselosti. Je dobré také zvýšit přísun vitamínu C a to v kapslích – ovoce ho má v této době málo a jižní ovoce nás spíše prochlazuje.

Doporučuji vám čaj, který se mi na celou zimu velmi osvědčil:

Do půl litru vody dáme asi 3cm středně silného zázvorového kořene, které nakrájíme na kolečka, přidáme nakrájené jedno středně velké jablko a jednu tyčku celé skořice. Celou směs přivedeme k varu a pak necháme ještě 5 minut louhovat. Po této době vše scedíme do termosky, osladíme jednou polévkovou lžící medu a popíjíme pokud možno ještě teplé. 

Je to velmi lahodný čaj a chutná i dětem, protože med způsobuje, že je zázvor tolik nepálí.