Novinky


27.12.20 - Předpověď pro rok 2021

Nový článek Předpověď pro rok 2021

17.10.20 - Novoluní

Nový článek o Novoluní 16.10.2020 v sekci Astromedicína.

22.11.18 - Homeopatie do kapsy

 e-shop 

Napsala a vydala jsem knihu HOMEOPATIE DO KAPSY - První pomoc, Autopatie, Tkáňové soli, můžete si ji objednat přes náš kontakt: fatima@fatima-astro.cz. Ukázky z knihy můžete vidět zde.

Čaje

Detoxikace organismu

V dnešní době se hodně povídá o tom, že bychom měli více pečovat o své tělo. První, co každého napadne, je detoxikovat svůj organismus. Málokdo však ví jak na to. Najednou se kolem začnou objevovat lidé, kteří radí, ale spíše do své kapsy. Nabízejí produkty s vysokým dávkováním např: Chlorellu 15 tablet denně – to je hrůza!! Také nabízejí vybíjení na plazmovém generátoru 3x týdně po 5-ti hodinách – to je strašné.

Přemýšleli jste někdy, co taková bomba najednou s organismem může udělat? Málokoho napadne, že mu tyto postupy mohou ublížit a zjistí to až tehdy, když se mu na pokožce začnou dělat různé vřídky, začne mít průjmy, velkou únavu apod. Pak takoví lidé neustále opakují – to je součást detoxikace, jen pokračujte dál.

Netvrdím, že se při detoxikaci nedějí různé komplikace jako je rýma, teplota, může se objevit i chřipkový stav, ale všechno má svou cestu a postup. Podívejme se na to, jak to funguje.

Měl by se při detoxikaci brát v úvahu věk, zdravotní stav, či užíváme-li nějaké léky. Podle toho vidíme, jak může pracovat metabolismus, který je při čištění organismu důležitý. Pokud tato hlediska opomeneme, může se stát, že klient začne otékat, protože začne zadržovat vodu.

Vezmeme-li člověka žijícího v prašném prostředí, který má různé zdravotní potíže a bere léky, pak musíme postupovat lehce a opatrně. Vždyť na znečištění organismu pracoval i několik let, tak za měsíc nebo půl roku nemůže být vyčištěn. Tam se nejprve musí upravit strava, připravit bylinkové čistící čaje a čekat, jak bude reagovat. Zároveň mu doporučit více pohybu, aby mohla lépe pracovat lymfa a v neposlední řadě upravit pitný režim.

Pokud máme před sebou klienta mladého, relativně zdravého, který si chce pouze udržovat svůj zdravotní stav, pak postupujeme trochu razantněji. Tam mu také poradíme se změnou životního stylu, dáme čistící čaj a můžeme přidat i nějaký potravinový doplněk na rychlejší vyčištění.

Položme si otázku, co se vlastně děje v organismu, který začneme čistit. Představte si např: vodovodní potrubí, kam lijete veškerou špínu z domácnosti. Po nějaké době začne odtékat voda pomaleji a my se rozhodneme ho vyčistit. Koupíme si doporučený drastický čistič a nalijeme ho výlevky. Po chvíli pustíme vodu, abychom výlevku propláchli a ouha, voda neodtéká. Proč, vždyť mi říkali, že by se měla veškerá špína rozpustit a odtéci. Nemůže, protože je jí mnoho a odpad ucpe. V tomto případě můžeme pozvat instalatéra, aby naši chybu napravil. Pokud toto uděláme s organismem, pak je velký průšvih.

Daleko lépe jsme na tom tehdy, pokud pravidelně do odpadu budeme dávat mírnější, třeba i ekologičtější čistič, který pravidelně špínu rozpustí a lépe se z odpadu odplaví. Pokud budeme takto přemýšlet a organismus pravidelně detoxikovat již od dětství svými návyky, pak nebude potřeba žádných razantních a mnohdy i nebezpečných produktů na očištění.

Pokud se rozhodneme na jakoukoli detoxikaci, pak je nejvhodnější období jaro. Již v dřívějších dobách byly půsty před Velikonocemi. Proč asi!  Aby se člověk očistil po zimě a rozproudil v těle novou energii.  Mohli jste se však rozhodnout právě teď, že chcete začít něco se sebou dělat. Klidně můžete, ale je nutné to uchopit za jiný konec.

Nejdříve začneme sledovat, který orgán v měsíci je oslabený a věnujeme se mu více. Třeba jen tím, že si koupíme bylinkový čaj a pravidelně alespoň jednou denně ho pijeme. Zařadíme do jídelníčku potraviny, které jsou schopny likvidovat viry a parazity, hlavně v chřipkovém období. Chodíme na časté hodinové procházky a pokud možno za každého počasí, tím posílíme svou imunitu a můžeme doplnit i vitamín C. Je dobré nepřetěžovat organismus přílišnou zátěží, v zimě spí příroda a náš organismus také chce odpočívat po bujném období léta a podzimu.

V sychravém podzimním období začneme se prohřívat různými čaji: jablko se zázvorem a skořicí, zelený čaj s kustovnicí čínskou a kurkumou, pijeme čaj na posílení plic, jater a ledvin – různé směsi se dají lehce koupit v jakékoli lékárně.

Začneme jíst polévky, ke snídani kaše posypané skořicí, můžeme si dělat i teplé kompoty z voce, které na zimu uskladňujeme – (používáme ovoce hlavně našich šířek). Nenahraditelná je červená řepa, zelí, jakákoli kvašená zelenina, švestky, jablka a mnoho dalších. Určitě se v zimě nezchlazujeme rajčaty, okurkami a jinými potravinami rostoucími v létě. Pokud si nevíte rady, pak se podívejte do kuchyně našich babiček a prababiček. Hned zjistíte, jak ony využily produkty, kterými mnozí z nás dnes opovrhují. V zimě a také již nyní na podzim nezapomínáme na starý dobrý česnek a cibuli.

Pokud se rozhodneme začít pracovat na svém zdraví a hlavně pohodě, pak tento článek berte jako úvod  do nové etapy života – té lepší.