Homeopatická poradna
PORANĚNÍ HLAVY
Brzy začnou dětem prázdniny a nám se z jedné části uleví a na druhé straně přibydou starosti. Děti běhají venku, jezdí na kole a také pobíhají po lese. Dělají i jiné aktivity, kdy se mohou zranit. Samozřejmě, že je potřebná důkladná prohlídka lékařem, pokud máme obavu, že by mohlo být nějaké poranění skryto.
Jedním z poranění, které může nastat je úraz hlavy. Může dojít k otřesu mozku, pohmoždění mozku, ale i roztržení mozku, které je většinou ve spojení s poraněním lebky.
Mohou však nastat i posttraumatické komplikace – hematom, edém mozku, paréza mozkových nervů, posttraumatická epilepsie.
Je samozřejmé, že léčba patří do rukou lékaře, ale můžeme pomoci i homeopaticky. Jedním z prvních léků je
ARNICA MONTANA ( ARN ) – arnika dělá vyloženě zázraky, protože brání krvácení do lebky a dává se několikrát v 5 –ti minutových intervalech. Nejlepší je mít potenci 30CH, ale většinou dáváme, co máme. Pokud je pacient v bezvědomí a pomočí se, pak podáváme vyšší potenci. Většinou ji nemáme při ruce, tak vezmeme co máme a 5 kuliček rozpustíme ve 2litrech vody a podáváme po loku. Takto naředěnou ARNICU dáváme i když zraněný zrudne, má horkou hlavu a končetiny studené. Zde to svádí k podání BELLADONNY, ale to je omyl. ARNICU podáme i v případě, že pacient upadne do bezvědomí a pak se probere, ale je otupělý, jindy bdělý.
Vidíme-li však poranění lebky. Okamžitě dáme rozpuštěnou Arniku ve 2 litrech vody a nebo pokud máme, dáme 10M a opět v častější dávce – 15-ti minutové.
OPIUM – podáme tehdy, když ARNICA přestane zabírat. Po užití ARN je zraněný nadále v bezvědomí a má pěnu u úst a chrčí, je ospalý. Zde pak raději místo vysoké potence podáváme OPIUM 30CH.
BELLADONNA ( BELL) – podáváme, když má nemocný zánět mozkových blan, rudý obličej, rozšířené pupily
LACHESIS MUTUS ( LACH) – pokud podáme ARN a nemocný přesto začne mluvit jiným jazykem nebo blábolit, mluví sám se sebou svléká ze sebe oděv, nebo zůstává v bezvědomí.
STRAMONIUM (STRAM) – po podání OPIA má pacient stále divoký pohled, vrásčité čelo, pak je toto odpovídající lék
ACONITUM NAPELLUS - po podání ARN má vážné emocionální problémy – strach ze smrti, strach všeobecně a může se přidružit třes. Lék se snažíme podat také ve vysoké potenci a pokud ji nemáme, rozpustíme 5 kuliček ve 2litrech vody, nebo podáváme potenci 30CH ve 5 – ti minutových intervalech
IPECA – dáme tehdy, pokud pacient zvrací, ale také až po podání ARN . Přejdeme tak dehydrataci
MERCURIUS SOLUBILIS – dáme tehdy, pokud začne pacient po nehodě koktat, tečou mu sliny a smrdí mu dech